Prodej


CHCETE KOUPIT PORSCHE?
Otázka je jednoduchá tak, že jednodušší už ani být nemůže. A vyloženě složitá není ani odpověd. Můžete si vybrat auto z nabídky, kterou na webu Porška.cz  aktuálně máme a auto koupit u nás. Jde o námi prověřené a doporučené vozy, většinou od našich dlouholetých zákazníků, kteří své Porsche nabízejí k prodeji v rámci obměny vozového parku, o vozy, které důvěrně známe. U všech námi nabízených aut dostane zájemce předem kompletní report o stavu auta, zprávu o prognóze možných oprav, popřípadě kalulaci na konkrétní servis, pokud je vůz nabízen s ohlášenou vadou, mírným poškozením, blížící se pravidelnou prohlídkou, anebo je prostě jen ve věku, kdy se servis očekává. Druhou skupinou aut jsou naše vlastní. Ta jsou obvykle specifická v tom, že byla námi kompletně odstrojena, prověřena, zbavena neduhů a problémů, a pak připravena k prodeji. Někdy navíc doplněna o námi doporučené detaily jako jsou elegantní kola, zajímavý interiér nebo unikátní barva… Právě lak karoserie je něco, na čem si dáváme opravdu záležet – ne do kvality, tam je apel na co nejvyšší úroveň samozřejmostí, ale co do odstínu, máme totiž rádi barvy netradiční, neokoukané, nadčasové.  A pokud platí, že šaty dělají člověka, pak kola a lak dělají auto.

NAJDEME VÁM TO SPRÁVNÉ PORSCHE
V případě, že žádný z námi nabízených automobilů vám nevyhovuje, je tady tady další možnost – vyhledáme pro vás automobil odpovídající vašim požadavkům, buď v Čechách anebo v zahraničí a zařídíme kompletní servis spojený s nákupem.

Společně se dojedeme podívat na vůz na místo prodeje, tam auto odborně prověříme a pokud se rozhodnete pro koupi, celou transakci pro vás realizujeme k maximální spokojenosti. To platí samozřejmě i v případě, že si automobil najdete sami v nabídce na internetu, v klubové inzerci, odborném časopise.

Podrobněji k procesu vyhledání a prověření auta – pokud zákazník najde v nabídce nějaké Porsche a má o ně zájem, my s ním po dohodě a uzavření objednávky rádi vyrazíme ať už k českému prodejci, soukromému či obchodníkovi s ojetými vozy, anebo za hranice naší vlasti, typicky do Německa, Holandska, Belgie. Známe tradiční a prověřené lokace i ty, kterým je lepší se raději vyhnout. Umíme vytipovat a díky našim partnerům přivézt auto z USA nebo Arabských emirátů. Jak proces funguje?

#Společně vytvoříme popis ideálního auta. Nastavíme parametry poptávky, jde o to, že někdy si zákazník není jistý, kromě toho, že „chce Porsche,“ co vlastně hledá. Model 911 je klasika, ale někdy je „tím správným autem“ Boxster či Cayman. Vycházíme z rozpočtu anebo je prioritou určitý nájezd kilometrů, který nelze překročit? Pohon zadních či všech kol, automatická či manuální převodovka? A tak dále a tak dále, už jen to zabere pěknou chvíli, kterou se zákazníkem rádi prožijeme, prohovoříme. V tuto chvíli zákazník nic nepodepisuje, neplatí.

#Hledáme to správné auto. Máme své kanály, to nejlepší auto se obvyklé najde ještě dřív, než se objeví v nabídce na internetu, známe zázemí a komunitu, víme, kdo co prodává či bude prodávat, pracujeme s nabídkou ještě dřív, než se ukáže na veřejnosti. Pak jsou tady inzertní servery, klubové diskuze, zahraniční portály, všude tam se může „to pravé“ auto objevit. Nezáleží na tom, jestli na ně přijdeme my anebo zákazník, jsem stále ve spojení a ve chvíli, kdy se smluvíme, že je třeba jednat, jednáme.

#Spěch se nevyplácí. A nečinnost také ne. Což znamená, že vyrážíme za autem. Nicméně ještě předtím se v této fázi se zákazníkem domlouváme na podpisu objednávky služeb spojených s prověřením auta, cena je jednoznačná – za výjezd v rámci ČR si účtujeme 5.000 Kč bez DPH, za výjezd do zahraničí v rámci EU pak 10.000 Kč bez DPH s tím, že zákazník hradí náklady na cestu, dopravu, popřípadě ubytování. Stává se, že se jede na několik dnů a prověřuje se několik aut po celé Evropě. Není žádoucí neracionálně koupit auto hned, jen podle inzerátu, to je cesta ke zklamání a ztracené investici, na toto vás samozřejmě upozorníme a znovu před odjezdem na prohlídku připomeneme, že nejdůležitější je zachovat chladnou hlavu a „nekupovat bez rozmyslu, srdcem.“ Nicméně se nevyplácí ani dlouho čekat, ta dobrá auta se obvykle v nabídce moc dlouho neohřejí.

#Bez diagnostiky to nejde. Na místě náš odborník auto prověří řadou specializovaných úkonů, které prověří kondici auta, odhalí možná poškození, zejména karoserie, ale také prostřednictvím diagnostiky zjistí, zda stav na tachometru odpovídá realitě najetých kilometrů a ověří další potřebné parametry. Hned vám koupi (ne)doporučí, popř. vysvětlí a popíše rizika a prognózy u toho kterého konkrétního kusu. Popíše, že je nutno počítat s tím, že např. do motoru nikdo nevidí, že neochota prodejce k prohlídce může signalizovat možné potíže, stejně jako podezřele nízká cena. Je pochopitelné, že zákazník auto chce, těší se, my na místě řekneme, jestli tohle může být to správné auto anebo je třeba dát rychle ruce pryč.

#Platba. Transport. Administrativa.
Netřeba se zabývat teď a tady detaily, v jedoduchosti – existuje několik způsobů, jak auto uhradit a koupit, vybereme pro zákazníka ten nejlepší. Zajistíme prověřenou transportní firmou dopravu z místa nákupu do ČR. A zajistíme související administrativu a nutné úkony s přihlášením auta, provedeme velkou servisní prohlídku (u ojetých aut je vždy nutné počítat s dalšími náklady na servis, ojetina, jakkoli prověřená, vždy vyžaduje další investice), celý proces zakončíme tak, aby zákazník odjížděl spokojený.

V návaznosti na rozhodnutí jsme pak připraveni spolupracovat při nákupu dále, ať už s ohledem na financování, převod, přihlášení, transport aut k nám do servisu velkou prohlídku a s dalšími navazujícími službami.

NEJSME AUTOBAZAR!
Ne, nejsme autobazar, jakkoli prodáváme ojetá auta, tak ne tím způsobem, jak je běžné u tradičních prodejců s automobily z druhé ruky. My sami nemáme rádi prostředí protřelých obchodníků, kteří neváhají použít jakékoli metody, aby prodali komukoli cokoli, u nás toto nehrozí. Neprodáváme auta, kterými si nejsme jisti. Vozy v naší nabídce jsou buď ty, které jsme sami vlastnili, anebo ty, které vlastnili naši zákazníci. Nevykupujeme auta za účelem dalšího prodeje bez ohledu na jejich stav, nic nemaskujeme – naopak vždy odkrýváme všechny karty a referujeme o stavu aut, které jsou u nás na prodej.

S jasným nesouhlasem s „bazárnickým“ chováním a praktikami u nás nenajdete typické prodejce. Pokud chcete v Poršce koupit ojetý vůz, nebudete jednat s člověkem, kterému nezáleží na ničem jiném, než je rychlý zisk, nenarazíte na ostříleného matadora z tuzemských autobazarů… Komunikaci při prodeji, a vůbec při veškerých službách spojených jak s prodejem, tak dovozem aut, zajišťují kolegové, kteřé milují auta, etablovaní z prostředí motoristických novinářů. Máme zde tedy tým lidí s jasně dohledatelnou historií, a ne „bezejmenné“ prodejce, o kterých nikdo nikdo neslyšel.

CENÍK ZÁKLADNÍCH SLUŽEB

Prověření v rámci ČR
– jeden výjezd k vozu 6.000 Kč
– každý další výjezd k vozu 6.000 Kč
– klient hradí náklady na dopravu, popř. ubytování, atd.

Prověření v rámci EU
– jeden výjezd k vozu 12.000 Kč
– každý další výjezd k vozu 12.000 Kč
– klient hradí náklady na dopravu, popř. ubytování, atd.
– platí pro: Německo, Rakousko, Polsko, Itálie, Švýcarsko, Holandsko, Belgie, Luxembursko, Francie, Maďarsko, Slovensko, Skandinávie

Odtah vozu do ČR a po ČR
– dle smluvních podmínek dopravců

Administrativa, prodej,  kontrola
– provize z prodeje 5%

Smluvní ceny, bez DPH v CZK, pro platbu v EUR platí aktuální kurz