Okruhový den na testovacím polygonu Tatra Kopřivnice

Sobota 7. dubna 2018 – areál Tatra Kopřivnice 

Co musíte o polygonu automobilky Tatra vědět? Minimálně to, že  jde o velmi atraktivní dráhu, která nabízí snad veškeré možné typy silnic, najdeme zde klasické okresky, tříproudou dálnici položenou na rychlostním oválu, kopcovité serpentiny i dlouhé táhlé zatáčky.

My se v rámci komorní akce do Kopřivnice už několik let pravidelně vracíme a plně využíváme během okruhového dne veškeré možnosti, které areál nabízí, celý den máme k dispozici kilometry a kilometry testovacích ploch, silnic a cest.


Ne, sem opravdu s našimi auty nepojedeme, jde o taxi jízdy ve speciálu Tatra, kterých jsme se mohli v rámci naší akce zúčastnit.

Jedním pomyslným stanovištěm je oblast, které pracovně říkáme „driftovací plocha“ a to proto, že jde o několik set metrů čtverečných bez překážek, bariér a záludností, na kterých je velmi snadné udělat první kroky (či spíše skluzy) do světa jízdy bokem.

To není samozřejmě všechno, doménou akce je dráha připravená přes místní silničky, které se táhnou několik kilometrů napříč areálem a které lze za sebe poskládat jako parádní okruh. Serpentiny, vracečky, horské silničky, z takovýchto segmentů je sestavena dráha, na které budeme jezdit bez rizika vážné nehody.

Ilustrační video publikované společností AWD.cz, prezentující možnosti polygonu

Připravena bude 6 km dlouhá trasa – pro všechny typy aut, jde o 100% asfalt (žádná šotolina či kameny, jakkoli jimi areál disponuje, terénní schopnosti testovat nebudeme!), místy technického rázu, jinde zase s delším rovnějším úsekem a vyšší maximálkou.

Cena za akci je 9.990 Kč a obsahuje vjezd do areálu na všechny typy připravených stanovišť, zcela bez časového omezení – možnost jezdit na kterékoli připravené dráze bude možná pro všechny jezdce bez omezení. Dále je v ceně celodenní občerstvení, zdarma účast pro spolujezdce. Jezdit se bude celou sobotu od rána (cca 8,30) až do večera (dokud budou podmínky v rámci světla bezpečné). Doporučujeme přijet už v pátek, není problém zaparkovat auta přes noc přímo v hlídaném areálu, ubytování doporučujeme v hotel Tatra.

Připraveno ve spolupráci s AmaterCup.cz, detaily a registrace zde.