Okruhový den na polygonu Tatra Kopřivnice 2019

Sobota 13. dubna 2019 – areál Tatra Kopřivnice 

Pro nás je to už několik let milá tradice, a tak, jako v minulém roce, i letos zamíříme do areálu kopřivnické automobilky Tatra na tamní polygon. Tradičně akce v komorním duchu v kruhu podobně naladěných lidí, žádná masová záležitost.

Omezená kapacita zaručuje maximální možné vyžití, v obrovském areálu připravíme dráhu dlouhou šest kilometrů, která bude zahrnovat různé typy silnic – vlásenky, serpentýny, horizonty, vracečky, prostě všechny typy zatáček, se kterými se můžete setkat při běžné jízda na “okreskách” mimo město a dálnici. Akce je tak vhodná jak pro sportovní řidiče, kteří chtějí ladit svůj jízdní styl, tak ale i pro účastníky provozu, kteří nemají žádné sportovní ambice, ale chtějí získat jistotu za volantem.

Kromě zajímavé a technické dráhy v délce šesti kilometrů pak areál nabízí další plochy, například pro trénování jízdy driftem, nebo naopak je zde prostor pro začátečníky, kteří potřebují dostatek prostoru, aby si zautomatizovali řízení auta.

Co musíte o polygonu automobilky Tatra vědět? Minimálně to, že  jde o velmi atraktivní dráhu, která nabízí snad veškeré možné typy silnic, najdeme zde klasické okresky, tříproudou dálnici položenou na rychlostním oválu, kopcovité serpentiny i dlouhé táhlé zatáčky.

My se v rámci komorní akce do Kopřivnice už několik let pravidelně vracíme a plně využíváme během okruhového dne veškeré možnosti, které areál nabízí, celý den máme k dispozici kilometry a kilometry testovacích ploch, silnic a cest.

Jedním pomyslným stanovištěm je oblast, které pracovně říkáme „driftovací plocha“ a to proto, že jde o několik set metrů čtverečných bez překážek, bariér a záludností, na kterých je velmi snadné udělat první kroky (či spíše skluzy) do světa jízdy bokem.

To není samozřejmě všechno, doménou akce je dráha připravená přes místní silničky, které se táhnou několik kilometrů napříč areálem a které lze za sebe poskládat jako parádní okruh. Serpentiny, vracečky, horské silničky, z takovýchto segmentů je sestavena dráha, na které budeme jezdit bez rizika vážné nehody.

Připravena bude 6 km dlouhá trasa – pro všechny typy aut, jde o 100% asfalt (žádná šotolina či kameny, jakkoli jimi areál disponuje, terénní schopnosti testovat nebudeme!), místy technického rázu, jinde zase s delším rovnějším úsekem a vyšší maximálkou.

Cena za akci je 9.990 Kč a obsahuje vjezd do areálu na všechny typy připravených stanovišť, zcela bez časového omezení – možnost jezdit na kterékoli připravené dráze bude možná pro všechny jezdce bez omezení. Dále je v ceně celodenní občerstvení, zdarma účast pro spolujezdce. Jezdit se bude celou sobotu od rána (cca 8,30) až do večera (dokud budou podmínky v rámci světla bezpečné). Doporučujeme přijet už v pátek, není problém zaparkovat auta přes noc přímo v hlídaném areálu, ubytování doporučujeme v hotel Tatra.

Dotazy a registrace na rakovan@porska.cz nebo 735 000 902