Masaryk Racing Days 2015

lista pp porsche mrd 2015

O uplynulém víkendu hřměly nad závodním okruhem v Brně motory závodních speciálů Porsche. A samozřejmě nejenom jejich – jelo se totiž finále mezinárodního mistrovství České republiky v okruhových závodech.

Dvojice Rosina – Jakubík z týmu šenkýř Motorsport dokázala v hodinovém závodě se svým BMW Z4 GT3 najet osmadvacet kol a cíl protnula devětadvacet vteřin po vyvěšení šachovnicové vlajky. Přibližně o padesát vteřin pomalejší byl Slovák Miroslav Konopka s Lamborghini Huracán v barvách týmu ARC Bratislava, na třetím místě skončil Jakub Kubas s BMW Alpina B6 z tmu Racing Trevor.

Ve sprinterském závodě silnější kubatury nad 2000 ccm se v prvním závodu do čela závodu dostal Aleš Jirásek s českým supersportem Praga R1, který spadá do „slabší“ podkategorie do 3500 ccm. Teprve za ním dojely silná „gétéčka“, konkrétně dvojice BMW Z4 GT3 týmu Šenkýř Motorsport pilotované Štefanem Rosinou a Němcem Michaelem Joosem. Do druhého závodu Jirásek nenastoupil, jezdci Šenkýřova týmu tak obsadili první a druhé místo, na stupních vítězů je doplnil Miroslav Konopka s Lamborghini.

V nižší kubatuře se ve velmi těsném souboji prosadil Srb Rudolf Pesović před domácími Davidem Palmim a Tomášem Pekařem. Ve formulových divizích 2 a 3 pak zvítězil Rakušan Christopher Höher, za ním dojeli Italové Pierlugi Vieronesi a Marco Zanasi. Höher ovládl i druhý závod následovaný Polákem Smiechovskim a Belgičanem Weckxem. Ve druhém závodě pak ve třídě do 2000 ccm zvítězil Palmi, za ním dojel Polák Wyszomirski, třetí byl Julo Konček.

zdroj: Automodrom Brno
foto: Milan Zajíc
připraveno ve spolupráci s Autoweb.cz