Připravíme vaše Porsche na závodní okruh

porsche-park-okruh

Porsche vyrábělo a vyrábí krásná auta, nebo dejme tomu praktická (Cayenne a spol.) a krásní auta a spokojenost na estetický dojem zaměřených majitelů začíná a končí jízdou po prestižní městské třídě . V pořádku… Ovšem vlastnit a provozovat Porsche a nevyjet s ním na závodní okruh, to lze bez nadsázky – byť možná trochu neskromně a sebevědomě – nazvat nevyužitím potenciálu, který vozy této značky skýtají. Pár kol na závodním okruhu jako „ochutnávka“ toho, co Porsche dovede,  zvládne každý automobil v dobré kondici bez potíží, na pravidelné sportovní vyžité je samozřejmě nutné se připravit.

Díky dlouholetým zkušenostem víme jak… Tak třeba že je zapotřebí zaměřit se na něco, co v na první pohled nevidíte, je žádoucí upravit množství oleje. Tedy zajistit dostatečné, větší množství oleje – podle modelu buď hlubší vana s jinou klecí kolem sacího koše nebo mezikusem pod původní vanu. a že olej nemůže být jen tak ledajaký, ale 5W50 pro zvýšení tlaku.

Pro rychlejší okruhy je vhodné použití výkonnějších brzdových destiček (Brebmo racing, Pagid…) a brzdové kapaliny s vyšším bodem varu (DOT 5.1), podle typu okruhu pak doporučíme pneumatiky – od těch s dobrým poměrem ceny a výkonu až po špičkové, závodní obutí. Vhodné je doplnit chybějící budíky – typicky u 996 teplotu oleje, u 986 a 987 ještě i tlak. Někomu může vyhovovat i světlo indikující, kdy řadit na vyšší rychlostní stupeň, kratší řazení, u „klasických“ 911 ramena z GT3 pro rozšíření rozsahu nastavení geometrie a v neposlední řadě montáž hasicího přístroje. A tím stále ještě nekončíme.

Tím nejdůležitějším v autě byl, je a bude „díl“ mezi sedačkou a volantem, tedy řidič. A tak, stejně jako umíme připravit na závodní okruh automobil, jsme schopni, ve spolupráci s našimi partnery, připravit na sportovní jízdu i řidiče. ať už by mělo jít o volné okruhové jízdy, amatérské či poloprofesionální závody, zimní řidičský trénink v italských horách nebo intenzivní řidičské školení na některém z tuzemských závodních okruhů. víme, že žádný učený z nebe nespadl a že výkonné auto ještě nedělá z člověka nejlepšího řidiče na světě a s pokorou a vědomím, že se stále máme co učit, dokážeme připravit program přímo na míru podle řidičského stylu každého řidiče. A pokud by měl někdo obavu vyrazit poprvé na závodní dráhu se svým soukromým autem, rádi mu na jeho premiérovou jízdu půjčíme Porsche z naší flotily.